Home / طب

طب

تحصیل در طب  فدراسیون  روسیه

تحصیل طب  درفدراسیون روسیه چگونه است؟ قوانین فدراسیون روسیه در خصوص ویزهء تحصیلی چگونه است؟ تحصیل طب  در فدراسیون  روسیه چگونه است؟ مزایای تحصیل طب دندان در فدراسیون روسیه چگونه است؟ زبان تحصیل طب دندان در فدراسیون روسیه چیست؟ اینها سوالاتی است که ممکن است فرد در صورت تمایل به تحصیل در آن کشور با آنها مواجه شود که در این راستا مشاورین تحصیل شرکت تحصیلاتی (هیله) می توانند در یافتن  پاسخ به سوالاتتان  شما را یاری رسانند.  مادر این مقاله تلاش کرده ایم که در حد توان به سوالات احتمالی شما در خصوص شرایط تحصیل طب دندان در فدراسیون روسیه پاسخگو باشیم.

فدراسیون روسیه کشور بسیار وسیعی است در شمال اوراسیا و جز ده کشور پرجمعیت در دنیا به حساب می آید. زبان رسمی مردم این کشور زبان، روسی است. فدراسیون  روسیه جزء کشورهای مدرن و پیشرفته از نظر علمی است. پوهنتون های آن در دنیار دارای اعتبار هستند و اسناد علمی آن نیز در دنیا مورد تایید می باشد. از آنجا که یکی از روشهای تحصیل به دیگر کشورها  اخذ ویزهء تحصیلی به فدراسیون روسیه نیز میتواند روشی مطمئن برای تحصیل درین کشور  باشد.

یکی از رشته هایی که سند تحصیلی آن از اعتبار بین المللی برخوردار است رشته طب  فدراسیون روسیه است.طب یکی از آن رشته هایی هستند که نه تنها در افغانستان بلکه در دیگر کشورهای جهان  نیز متقاضی های بسیاری دارد و شمولیت برای متقاضیان دشواری های خاص خود را دارد. فدراسیون روسیه از آن دسته کشورهایی است که می تواند مقصد بسیار خوبی برای تحصیل در رشته های طب معالجوی و طب  دندان باشد. نه تنها محصلین افغان بلکه این کشور سالانه از بسیاری کشور های مختلف و از نقاط مختلف جهان محصل می پذیرد.

پوهنتونهای علوم داکتری روسیه در میان بهترین هستند. انتخاب یک پوهنتون یا موسسه که در آن شما می خواهید به تحصیل بروید، با معلومات مکمل. لیستی از تمام پوهنتونهای علوم داکتری در کشور و از رتبه بندی تاپ 10، تخصص، وحرفه مبیاشد. انتخاب کنید!!!!

در لیستی ذیل  10 بیهترین پوهنتونهای علوم داکتری روسیه  است:

پوهنتون دولتی مسکو نخست داکتری پس از I. M. Sechenov.

پوهنتون ملی تحقیقات داکتری پس از N. I. Pirogova.

پوهنتون دولتی سن پترزبورگ کودکان داکتری (SPbGPMU).

پوهنتون ایالتی داکتری پس از فرهنگستان IP به نام پائولف

پوهنتونعلوم داکتری دولت Novocibirsk

پوهنتون علوم داکتری دولت نووسیبیرسک وزارت بهداشت، درمان روسیه.

پوهنتونایالتی ریازان. پائولف (RyazGMU).

پوهنتون ولگوگراد دولت داکتری (VolgGMU).

پوهنتون سیبری دولت داکتری (پوهنتونایالتی داکتری نووسیبیرسک).

پوهنتون کراسنویارسک دولت داکتری (KrasGMU).

پوهنتون روستوف دولت داکتری (KubGMU).

آموزشدر این پوهنتونها همچنان بالا است، و در این ویرایش از برنامه های آموزشی موجود دائما در حال بهبود یافته است. آن را در سطح ملی است. با این حال، تفاوت ها، در صورت وجود، در برخی لحظات، تا حد زیادی بر خود افراد فدراسیون بستگی دارد. شما می توانید یک پوهنتونمناسب در بخش از پوهنتونهای علوم داکتری در مسکو و پوهنحٔی های داکتری سن پترزبورگ را انتخاب نمایید.

وظیفه خود را برای ارائه بر روی محصلین هم ادبیات روش مربوطه، به طور کامل منعکس کننده تغییرات که در کسب و کار داکتری و دارویی صورت گرفته است. به هر حال، درصد منسوخ شدن اطلاعات در مورد 15٪ در سال گذشته است. البته، آن را باید در نظر و پوهنتونها، و محصلین می گردد.

توجع توجع

محبوب ترین تخصص های  داکتری به شرح ذیل است:

“داکتری” (به معنی تخصیص یک عنوان خاص از دکتر)

“داکتردندان”

“فارمسی”

“پیدیاتر”

در هر یکی از این رشته های ویژه تدریس عمیق تر میشود، که در آغاز سال دوم  شروع میگردد.

از محصل به داکتر

عامل تعیین کننده این واقعیت  این است که عمل نه تنها شامل کار در وقت آزاد آنها  بلکه  در کافدره تحقیقی تاریخ، بلکه در مطالعه عمیق آناتومی در سردخانه میباشد. برای بسیاری از محصلین، این وضعیت غیر ممکن است، و همین کار را برایشان کافدرا بعد از سمستر اول کوشش کمک میکنند.

اسناد لازم جهت اخذ پذیرش و صدور ویزهء تحصیلی از پوهنتون های فدراسیون روسیه

صفحه اول پاسپورت، صفحه اول تذکره تابیعت ، دیپلم و یا شهادتنامه زبان انگلیسی با  نمرات سه ساله صنوف (10-11-12) که به تایید وزارت های معارف و امور خارجه نیز رسیده باشد. تکمیلی معاینات  صحی که باید تاییدیه وزارت صحت عامه را داشته باشد، داشتن کتابچه های  تست ایدز و هپاتیت، 12قطعه عکس و تمامی اسناد ارایه شده می بایست به زبان روسی ویا انگلیسی ترجمه شده باشد .البته داشتن این اسناد برای تمامی افرادی که قصد دارند در دورهء آماده گی ویا سال اول رشتهء طب  ویا هر رشته دیگری که شمولیت را بدست آورده اند لازم میباشند.

یکی دیگر از موارد مورد اهمیت در خصوص تحصیل در فدراسیون روسیه اخذ اقامت و به دنبال آن اخذ تابعیت فدراسیون  روسیه است. فدراسیون  روسیه جزء کشورهایی است که اخذ اقامت دائم در آن امتیازی است و فرد با کسب امتیازی حداقل 75 از 100 امتیاز میتواند اقامت و به دنبال آن تابعیت این کشور را اخذ نماید . سن و تسلط به زبان روسی دو مورد مهم در کسب امتیاز هستند. محصلین که  که درفدراسیون روسیه تحصیل می کنند با چند شرط می توانند در روسیه اخذ اقامت دائم کنند. یکی از این شرایط اینست که فرد پس از دوران تحصیل بتواند کارمناسبی بیابد و مشغول به کار شود . در واقع ویزهء تحصیلی خود را به ویزهء کاری تغییر دهد که این خود پس از چند سال میتواند منجر به اخذ اقامت دائمی شود. ازدواج با یک تبعه روسی ، سرمایه گذاری در کشور روسیه دو روش دیگر برای اخذ اقامت دائم و اخذ تابعیت درفدراسیون روسیه است .

در این مقاله که جهت ارائه اطلاعاتی در خصوص تحصیل در رشتهء طب  در فدراسیون روسیه خدمت شما ارائه شد سعی کردیم به سوالات احتمالی در این خصوص پاسخ دهیم. شما برای کسب اطلاعات بیشتر و سهولت در اخذ پذیرش در رشته ء طب دندان و پ.هنتون های فدراسیون  روسیه متوانید با مامشورت کرده تا این مسیر را سریعتر و  مطمئن تر طی کنید.