Home / شرایط پذیرش

شرایط پذیرش

اسناد لازم برای برای پذیرش در پوهنتون های فدراسیون روسیه

این معلومات  تحت عنوانن لازمی لازم برای پذیرش در پوهنتون های فدراسیون روسیه برای شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت شرکت هیله ، تحریر گردیده است .اسناد لازم برای پذیرش در پوهنتون های فدراسیون روسیه، همانند سایر کشورها در این زمینه، دارای قواعد مخصوص به خود می­باشد. برای تحصیل در پوهنتون های فدراسیون روسیه، در قدم اول باید؛ اسناد لازم برای اخذ پذیرش و شمولیت درپوهنتون های  فدراسیون روسیه، مورد توجه قرار بگیرد. پس از فراهم نمودن اسناد لازم ، می­توان برای تحصیل در این کشور، اقدام نمود. اگر به دنبال یافتن اسناد لازم برای پذیرفتن وشمولیت شما  می­باشید، مقاله پیش رو را مطالعه بفرمایید.شرکت هیله با مشاوران حقوقی مجرب و کار کشته ، آماده جواب به  تمام سوالات شما عزیزان، راجع به اسناد لازم در زمینهءاخذ پذیرش در فدراسیون روسیه می­باشد.

روسیه از دشت­های شرقی اروپا تا شرق آسیا، با مساحت زمین تا 17075400ملیون  کیلومتر مربع بوده  و از این جهت؛ فدراسیون روسیه بزرگترین کشور جهان است. زبان های مروج این سرزمین وسیع اگرچه بیش از 100 زبان میان گروه­های قومی را که در داخل سرحدات فدراسیون روسیه زندگی می­کنند، رایج است اما ؛ زبان رسمی فدراسیون روسیه، روسی می­باشد و همین امر باعث وسعت تنوع فرهنگی وکلتوری فدراسیون روسیه گردیده است . تحصیلات عالی درفدراسیون روسیه، بیشتر به دلیل تفوق و برتری آن در زمینه­های علمی و تحقیقاتی، معتبر و شناخته شده می­باشد. گفته شده است که بیش از یک چهارم از ادبیات علمی جهان، در فدراسیون روسیه منتشر شده است – زبان روسی یک زبان شگفت انگیز متحدالشکل و یکناخت، علی رغم وسعت گستردگی آن در میان مردم و سراسر کشور– همچنین، یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل متحد است.

پوهنتون ها  و سآیر موسسات عالی تحصیلی در فدراسیون روسیه، طیف وسیع از برنامه­ها در تمام سطوح تعلیم و تربیه را ارائه می­دهند. فدراسیون روسیه بیش از هر کشوری دیگر در اروپا، دارای فارغ التحصیلان بیشتر بین المللی است. این امر عمدتاً به دلیل حمایت مالی دولت از مصارف تحصیلات می­باشد. زبان تدریس در پوهنتون ها غالباً روسی است. محصلین خارجی بسیاری از کشور ها در فدراسیون روسیه وجود دارند که علت آن نظام تعلیم و تربیه بسیار خوب آن است. با افزایش تعداد محصلین خارجی ، برخی پوهنتون ها برای جذب محصلین  بیشتر از خارج، شروع به ارائه برنامه­هایی به زبان انگلیسی کرده­اند. بسیاری از این برنامه­ها را می­توان در دو قطب بزرگ تحصیل یعنی مسکو و سنت پترزبورگ، ملاحظه کرد.

مانند هر کشور دیگری، تحصیل در فدراسیون روسیه نیازمند اسناد لازمی می­باشد. برای ورود به فدراسیون  روسیه شما مکلف به دریافت ویزهء معتبر تحصیلی می­باشید. مناسب­ترین و سهل ترین راه برای تحصیل دریافت ویزهء تحصیلی می­باشد. ویزهء تحصیلی درفدراسیون روسیه بر اساس دعوت نامه ازمتقبل تحصیل شما صادر می­شود، در این زمینه، متقبل تحصیل شما؛ پوهنتون آینده شما می­باشد. برای تحصیل در هر مقطعی، باید شهادتنامهء آخرین تحصیلتان را داشته باشید. به گونهء مثال؛ برای لیسانس شهادتنامه مکتب و برای ماستری دیپلوم شما ضرورت میباشد.

در مجموع 5 مرحله را برای قبولی تان مکلف هستید طی مراحل نمایید.:

1-انتخاب رشته و پوهنتون

2- فیصدی نمرات سه ساله مکتب

3- ارایه معلومات در مورد امکانات اقتصادی

4- آماده و ارایه اسناد

5- تکمیلی معاینات صحی

اسناد لازمی برای قبولی در پوهنتون های فدراسیون روسیه، بسته به هرپوهنتون و فاکولته متفاوت است. با این حال در بسیاری موارد شهادتنامه ونمرات اخذ شده قبلی و گاهی اوقات آمتحان شمولیت و مصاحبه نیز ضرورت می افتد . شهادتنامه ونمرات و تمامی اسناد باید به زبان روسی ویا به زبان انگلیسی ترجمه شود. . همچنین برای یادگیری زبان روسی، پوهنتون های فدراسیون روسیه، اغلب قبل از شروع تحصیل، یک دورهء آماده گی  زبان روسی ارائه می­دهند.

شمولیت به پوهنتون های معتبرفدراسیون روسیه بسیار رقابتی است و بر اساس امتحان کانکور است که همه ساله برگزار می­شود.

آمتحان انتخاب

دریافت دعوت نامه و درخواست برای ویزهء تحصیلی

برای دریافت ویزهء تحصیلی فدراسیون روسیه به اسناد ذیل ضرورت میباشد؛

دعوتنامه

پس از قبولی در یک موسسه تحصیلات عالی فدراسیون روسیه، دعوتنامه شما از طریق وزارت امور خارجه یا دفتر ساحوی آن صادر خواهد شد. اگر در جاییکه شما قصد تحصیل دارید، دفتر ساحوی وزارت امور خارجه وجود نداشته باشد، دعوتنامه توسط خود پوهنتون صادر می­شود. همچنین دعوتنامه باید از طریق رسمی پوهنتون ویا موسسه­ای که پذیرفته شدید، صادر شود.

درخواست ویزه

درخواست ویزه باید در سفارت یا قونسولگری فدراسیون روسیه، انجام شود

ثبت نام ویزه

محصل باید ظرف 7 روز از دخول به خاک فدراسیون  روسیه، مبادرت به ثبت نام ویزه نماید که معمولاً توسط پوهنتون ویا موسسه­ای که در آن ثبت نام کرده اید، انجام خواهد شد.

معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزهء تحصیلی فدراسیون روسیه عبارتست از:

 پاسپورت تابیعت و صادر شده از مجرای رسمی ،حداقل 2 صفحه خالی ومعیاد اعتبار آن حداقل یک سال  باشد.

فورم تکمیل شده و امضاء شده درخواست ویزه.

دعوتنامه

شهادت نامه و اسناد تحصیلی

تعهد به پرداخت به فیس پوهنتون ویا موسسه­ای که قصد تحصیل در آن را دارید.

ارائه تکمیل معاینات صحی و همچنان (آزمایش ایدز) که باید اخیراً انجام شده باشد و نباید بالای آن بیش از 3 ماه گذشته باشد.

تعهد و ضمانت ترک خاک فدراسیون  روسیه پس از پایان دورهء معین تحصیل .

فدراسیون روسیه، دارای پوهنتون ­های معتبری در سطح جهان می­باشد و به دلیل مصارف اوسط قبول تحصیل در آن برای علاقه مندان به تحصیل در خارج، انتخاب  مناسبی می­باشد. پیش از اقدام برای دریافت قبولی در پوهنتون های فدراسیون روسیه باید اسناد موردضرورت را فراهم نموده و سپس اقدام به دریافت قبولی نمایید. وکلا و مشاورین شرکت هیله به تمام سولات شما عزیزان در این خصوص جواب لازم ارایه خواهند نمود .